Hello & Welcome to our community. Is this your first visit? Rejestracja
Follow us on
Follow us on Facebook Watch us on YouTube
Witamy na nowym, odswiezonym forum. Zostalo jeszcze kilka rzeczy do poprawy i zostanie to zrobione w najblizszym czasie. Uzytkownicy ktorzy posiadaja konta na naszym forum musza zresetowac haslo. Z nowym haslem bez przeszkod bedziecie sie logowac. W razie problemow z resetowaniem haslo prosze o napisanie do mnie maila, ustawie nowe haslo recznie t.michalik@hotmail.de
Pozdrawiam

Tomek
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Malowanie zacisków

Do pomalowania zacisków potrzebne są:

- nakładka druciana na wkrętarkę
    - benzyna ekstrakcyjna
    - pędzelek
    - wkrętarka lub wiertarka
    - folia malarska
    - taśma
    - podkład czerwony
    - farba do zacisków

Całą robota jest dosyć prosta i nie wymaga za dużo doświadczenia

1. zdejmujemy koło
    [attachment=13:36wixzco]IMG_7372.JPG[/attachment:36wixzco]

2. Szczotką czyścimy zacisk z rdzy, po oczyszczeniu przemywamy solidnie benzynką ekstrakcyjną i czekamy aż wyschnie
    [attachment=12:36wixzco]IMG_7373.JPG[/attachment:36wixzco]

3. Można wyjąć na ten czas klocki - ja nie wyjmowałem bo i tak je wymieniam więc szkoda zachodu.
    [attachment=11:36wixzco]IMG_7378.JPG[/attachment:36wixzco]

4. Zabezpieczamy wszystko do okoła folią malarską
    [attachment=10:36wixzco]IMG_7380.JPG[/attachment:36wixzco]

5. Malujemy podkładem 2x w odstępach co 20 minut - cienką warstwę. (przed każdym malowaniem 30 sek trzęsiemy puszką heheh)
    [attachment=9:36wixzco]IMG_7382.JPG[/attachment:36wixzco]
    [attachment=8:36wixzco]IMG_7383.JPG[/attachment:36wixzco]

6. Po nałożeniu drugiej warstwy czekamy sobie godzinę czasu...
    [attachment=7:36wixzco]IMG_7392.JPG[/attachment:36wixzco]

7. Malujemy cienkimi warstwami lakieru do zacisków - 2-3 warstwy co 20 minut. Czekamy dzień aż wyschnie
    [attachment=6:36wixzco]IMG_7384.JPG[/attachment:36wixzco]

8. I malowanie właściwe
    [attachment=5:36wixzco]IMG_7394.JPG[/attachment:36wixzco]
    [attachment=4:36wixzco]IMG_7396.JPG[/attachment:36wixzco]

9. II malowanie właściwe (nie maluje III raz - nie ma sensu IMO)
    [attachment=3:36wixzco]IMG_7398.JPG[/attachment:36wixzco]

10. No i skończone - 2 warstwy podkładu, 2 warstwy lakieru. Tarcza nie ucierpiała w ogóle, klocki zmienią i tak kolor na ....zielony
    [attachment=2:36wixzco]IMG_7412.JPG[/attachment:36wixzco]

Tak się prezentuje na ORI feldze, zaciski malowane z myślą o Advanti Racing i takie zaraz się pojawią
    [attachment=1:36wixzco]IMG_7416.JPG[/attachment:36wixzco]

11. Zabieramy się za kolejne koło. Znacznie ułatwiło by pracę posiadanie podnośnika.
    [attachment=0:36wixzco]IMG_7422.JPG[/attachment:36wixzco]

KONIEC

Re: Malowanie zacisków

widzę, że klocków i tarczy nie oszczędziłeś :mrgreen:

Nie lepiej było to rozebrać ? Zacisk dwie śruby jarzmo też

A tak się komponuje z Advanti Idealnie

[attachment=0:28stwiye]IMG_7434.JPG[/attachment:28stwiye]

One mają ten czerwony pasek genialny - odkąd zobaczyliśmy takie u Violli to OZ poszły w niepamięć

Guest

B. laadnie ci to wyszlo Ja u siebie tez planuje prysnac. Tylko chyba sie jednak zdecyduje na demontaz

Guest

do takich też chyba by pasowały, chyba kupię na wiosnę i też odnowię zaciski jak na foto - czyli można bez wyjmowania klocków ? ciekawość !

felgi super, ale szprycha w 15" jak u Violi jest za mała, przy 16 powinno być si

Senior Member

Pozazdrościłeś, hihi
    Tak... hmmm... efekt jest.
    Niestety nie zdobędę się na 100% zchwytu, bo sam zrobiłem to trochę dokładniej (choć na pewno się przy tym narypałeś). Chodzi mi o to, jak jest np. z renowacją kamienic - robi sie fronton, a na podwórku po staremu...
    Dlatego zdecydowałem się zrobić to kompleksowo, a przy okazji zrobić przegląd zacisków pod kątem sprawności i bezpieczeństwa. I jak się okazało nie było to bezpodstawne (bo jeden zacisk okasał się zapieczony i musiałem go zregenerować), a poza tym kontrola stanu gum i odpowietrzników jest jak najbardziej wskazana.
    Niestety ja nie zrobiłem fotorelacji, ale pokrótce wyglądało to tak:
    • wymontowanie zacisków[/*:m:3abcbz3f]
    • rozmontowanie zacisków (na dwie części - korpus+szczęka)[/*:m:3abcbz3f]
    • usunięcie uszczelek w korpusach[/*:m:3abcbz3f]
    • wykręcenie odpowietrzników (zazwyczaj są zapieczone i trzeba to zrobić delikatnie, pomaga płyn do odrdzewiania i udrażniania gwintów za 11zł)[/*:m:3abcbz3f]
    • czyszczenie prowadników (u mnie jeden musiałem dorobić; są niedostępne)[/*:m:3abcbz3f]
    • czyszczenie kanałów prowadników[/*:m:3abcbz3f]
    • zabezpieczenie miejsc uszczelek taśmą i wkręcenie odpowietrzników [/*:m:3abcbz3f]
    • zabezpieczenie miejsc wkręcania przewodów hamulcowych przez wkręcenie tam odpowiednich śrub - zdaje się że były to M10x1 lub M12x1,5 (nie pamiętam) długie na przynajmniej 20mm (najlepiej zmierzyć wewnetrzną średnicę i dopasować wg tabeli gwintów, pamiętając, że jest to gwint metryczny, drobnozwojny 1-szego rzędu); pod śruby należy podłożyć krążki z gumy aby nie pozwolić na uszkodzenie powierzchni stożków na dnach otworów[/*:m:3abcbz3f]
    • piaskowanie korpusów i szczęk[/*:m:3abcbz3f]
    • odtłuszczenie[/*:m:3abcbz3f]
    • zabezpieczenie taśmą malarską kanałów uszczelek, odpowietrzników i otworów przewodów hamulcowych (albo pozostawić tam wkręcone śruby[/*:m:3abcbz3f]
    • malowanie farbą do zacisków co najmniej 2 razy (najlepsza byłaby na pędzel, ale w spray-u też się nadaje o ile ma konsystencję olejną po pomalowaniu); jeśli chodzi o podkałd to jedynie taki, który wytrzymuje wysoką temperaturę, bo inaczej podkład się spali i złuszczy, a z nim zejdzie farba która jest na nim - mam nadzieję Łukaszu, że o tym pomyślałeś i podkład jest odpowiedni, a nie zwykła minia, bo będziesz miał 2x robotę[/*:m:3abcbz3f]
    • przegląd stanu uszczelek i ew wymiana (uszczelki przy tłoczkach można dokupić, a przy odpowietrznikach dorobić z dętki rowerowej (zresztą można zakupić zestaw naprawczy od chyba Marei i wymienić wszystkie uszczelki i gumy: uszczelka tłoczka wewnętrzna, zimmering i dwie gumki harmonijkowe uszczelniające prowadniki; zresztą te gumki trzeba obadać i w razie uszkodzenia wymienić, żeby woda i zanieczyszczenia nie dostawały się do prowadników i nie spowodowały ich korozji i zapieczenia, jak to miało u mnie miejsce)[/*:m:3abcbz3f]
    • ponowny montaż (oczywiście prowadniki na odpowiedni smar )[/*:m:3abcbz3f]

W razie pytań, chętnie opowiem o moich doświadczeniach. Zresztą pisałem Ci Łukaszu kiedyś na PW, jeszcze na b.pl

Niech farba się 3mie
    Pozdrawiam wszystkich miłośników hibernacji =O

Barka Nerona i Gosiuni - viewtopic.php?f=5&t=96
    Zapraszamy do oglądania (czyt. podziwiania )

No pamiętam Twoje przygody

I sam chciałem tak zrobić (piaskowanie) ale nie ukrywam że sam bym nie dał rady tego zabezpieczyć z nie znalazłem w okolicy firmy która by mi zregenerowała, wypiaskowała a następnie polakierowała. I stąd pójscie na "łatwiznę" o ile można tak nazwać dzień szlifowania i malowania hheheh.

Jak się uda zdążyć przed wyjazdem (czasowo i finansowo) to zrobię regenerację zacisków - ale już samą regenerację. Z malowania jestem zadowolony więc nie ma sensu już piaskować i lakierować.

Natomiast szacunek za podejście Neron - jak coś robisz to zawsze mega porządnie.

Senior Member

Staram się żeby nie robić 2x
    A jakby co z piaskowaniem to PW do mnie i załatwię. Wysyłasz, ja załatwiam piaskowanie i odsyłam. Tyle, że auto stoi na klockach.
    A tak na marginesie to są farby do zacisków nie wymagające podkładu, i takiej użyłem.
    Pozdrawiam wszystkich miłośników hibernacji =O

Barka Nerona i Gosiuni - viewtopic.php?f=5&t=96
    Zapraszamy do oglądania (czyt. podziwiania )